Psichoterapijos Metodai | Mūsų studijoje taikomi metodai
70
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-70,page-parent,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Įrankiai

Mūsų taikomi metodai

Kognityvinė ir elgesio psichoterapija

Pagrindinis kognityvinės elgesio terapijos principas teigia, kad mūsų reakcija į gyvenimo įvykius priklauso ne nuo pačių įvykių, o nuo to, kaip mes juos suvokiame. Neigiamas emocijas dažnai sukelia mūsų požiūris į situaciją, o ne pati situacija. Mes mąstome sakiniais ir/ar vaizdiniais, kurie ir veikia mūsų emocijas. Dar A.Einšteinas yra pasakęs: „Neįmanoma išspręsti problemų naudojantis tuo mačiu mąstymo būdu, kuriuo jas sukūrėte“. Vienas iš būdų jaustis geriau yra sąmoningai valdyti savo mintis (vaizdinius) ir keisti elgesį. Kognityvinė elgesio terapija padeda to išmokti.

Taikomi metodai
Taikomi metodai

Schemų psichoterapija

Schemų terapija – tai integruota psichoterapija, kuri apima efektyviausius metodus iš skirtingų psichoterapijos rūšių (kognityvinės elgesio, geštalto, psichodinaminės ir kt.). Schema yra save žlugdanti kognityvinė ir emocinė tendencija, susidedanti iš prisiminimų, emocijų, minčių ir kūno pojūčių. Schemos susiformuoja vaikystėje ar paauglystėje ir veikia visą žmogaus gyvenimą, sukeldamos pasikartojančias problemas. Taip vyksta dėl to, kad schema yra tarsi prizmė, per kurią mes matome pasaulį, save bei kitus žmones ir atitinkamai reaguojame.

 

Schemų terapijos tikslas – suvokti schemas ir sumažinti jų emocinį poveikį žmogaus gyvenimui. Tai ilgalaikė psichoterapija, itin efektyvi sudėtingiems, chroniškiems sunkumams, tokiems kaip asmenybiniai sutrikimai, pasikartojanti depresija ir pan.

Integratyvi psichoterapija

Integratyvi psichoterapija – psichoterapinis metodas, apimantis kelių skirtingų psichoterapijų metodikas. Toks darbo būdas suteikia psichoterapijai lankstumo: atsiranda daugiau galimybių prisitaikyti prie individualių kliento poreikių ir tokiu būdu dirbti efektyviau siekiant rezultato. Mano darbe taikomi metodai – integracija humanistinės, kognityvinės ir elgesio, schemų bei įsisąmoninimu grįstos (angl. mindfulness) psichoterapijos principų bei metodų.

Taikomi metodai
Taikomi metodai

Mindfulness

Ši psichoterapija pasaulyje pažįstama šiais vardais: mindfulness, mindfulness-based cognitive therapy ir mindfulness-based stress reduction. Ši psichoterapija yra laikoma trečiosios (naujausios) bangos kognityvinės ir elgesio psichoterapijos atmaina, jungianti šią terapiją su rytietiškais psichologiniais metodais – meditacijomis ir dėmesingumo praktikomis. Nors šiai psichoterapijai taikomi metodai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kiek neįprasti ir egzotiški, jų mokslinis ir loginis pagrindimas yra genialiai paprastas: dėmesingumo treniravimas per meditacijas padeda išmokti būti ,,čia ir dabar”, t.y. mažiau mintimis koncentruojantis į praeitį (kas gali sukelti depresiją) ir mažiau žvelgiant į ateitį (kas gali sukelti nerimą). Norintiems daugiau sužinoti apie šią psichoterapiją rekomenduoju perskaityti R.D. Siegel knygą ,,Sąmoningumo ugdymas. Mindfulness”.